Спортивные товары
Статьи

Новости

Final Chess Masters, Більбао 2010

Фінал «Великого шолому» проходить з 9 по 15 жовтня у Більбао (Іспанія). Гра проходитиме у два кола, кожен гравець зіграє з кожним по черзі чорними та білими фігурами. Контроль часу: 90 хвилин на 40 ходів, потім ще 60 хвилин плюс додаткові 10 секунд після кожного ходу, починаючи з 41-го. Гра починається о 16:30 за місцевим часом. Вихідний день: вівторок, 12 жовтня.

У турнірі беруть участь виключно переможці турнірів, які разом з Більбао утворюють Кубок «Великого шолома» і є найкращими турнірами у світі: «Корус» у Вейк-ан-Зее (Нідерланди), Сьюдад-де-Лінарес (Іспанія), Перл Спрінг у Нанкіні (Китай) та Королівський турнір у Базні (Румунія), який цього року було включено до серії «Великого шолому» замість MTel Masters у Софії (Болгарія), оскільки у Софії цього року проводився матч Ананд – Топалов за звання чемпіона світу.

Оскільки початковий задум організаторів Кубку був трохи зіпсований (Магнус Карлсен виграв три з чотирьох турнірів у 2009 році), попереднє змагання було організоване у Шанхаї за сприяння Китайської шахової асоціації, на яке було запрошено чотирьох гравців з різними шаховими досягненнями.

Гравці, які брали участь у першому етапі у Шанхаї: Ван Хао, найкращий китайський шахіст (20-те місце у світі), Олексій Широв, найкращий гравець Іспанії (9 місце у світі), Левон Аронян, переможець Фіналу 2009 року (5 місце у світі), та Володимир Крамнік, як «просто» один з найсильніших гравців у світі.

Широв та Крамнік пройшли у наступне коло після того, як посіли перше та друге місця у Шанхаї, причому Крамнік виграв у Ароняна у додатковій бліц-партії. Вони будуть грати у Більбао з Магнусом Карлсеном, переможцем турнірів у Вейк-ан-Зеє, Нанкін та Базні, номером один у світі, та Вішванатаном Анандом, чемпіоном світу (3-тє місце у світі).

Серед найкращих шахістів світу, номер два Веселін Топалов, переможець Лінареса, не бере участі у Фіналі з особистих міркувань.

Крамнік, Карлсен, Широв, Ананд

Турнір має 22-гу категорію, це випливає з середнього рейтингу суперників, і є найбільш рейтинговим турніром у історії шахів.

На турнірі діятимуть так звані «софійські правила»: партія може закінчитись унічию лише після трикратного повторення позиції, у випадку теоретичної нічиєї («голі королі») або з дозволу арбітра та його асистента, до якого звертаються обидва гравці.

Нарахування очок відрізняється від звичайного шахового турніру: три очки за виграш, одне – за нічию та нуль за програш партії, аналогічно з футбольними змаганнями.

У випадку, якщо буде два переможці, вони розіграють перше місце у двох бліц партіях по чотири хвилини та 3 секунди на хід. Якщо бліц не виявить переможця, тоді доля кубку вирішиться у Армагедоні: білі мають 5 хвилин, чорні – 4, нічия на користь чорних.

Жеребкування відбулося. У першому турі зустрічаються Крамнік – Карлсен та Широв – Ананд.

З чотирьох учасників турніру лише Ананд не брав участі у Олімпіаді. Це може означати, що він зосередив свою увагу на домашній підготовці до турніру у Більбао.

Крамнік добре провів Олімпіаду, не програв жодної партії, хоча і не був настільки успішним, як Василь Іванчук.

Карлсен навпаки, грав інколи дуже слабко, тричі програв і втратив 15 пунктів рейтингу.

Широв на Олімпіаді програв лише одного разу, Крамніку в останньому турі, виграв кілька цікавих партій (наприклад, Широв-Джобава), але через найнижчий рейтинг серед учасників букмекери вважають його аутсайдером змагання.

Фитнес клубы, спортивные клубы Украины © 2010-2016.
Письменные и графические материалы защищены авторским правом законодательства Украины, использование материалов сайта возможно только при наличии гиперссылки на сайт Фитнес клубы, спортивные клубы Украины.