правовая поддержка деятельности фитнес центров и салонов красоты
Спортивные клубы Украины
Лучшие клубы
все клубыпрограммы тренировок, программа питания в подарок
Спортивные товары
Статьи

Новости

Bilbao Masters 2010. У третьому турі дві нічиї

Після другого раунду Карлсен написав у своєму блозі: "Взагалі-то я не люблю програвати і не люблю писати після програшу. Це правда, якщо поразка – це виключення з правил. Але недавно я вирішив змінити традицію і повинен сказати кілька слів про раунд 1 та 2.

Проти Крамніка у першому раунді, думаю, у мене була нормальна позиція після виходу з дебюту, я просто наробив занадто багато помилок у подальшій грі. Хід g5 виглядав природньо, але це, мабуть, не зовсім вірне рішення у даній ситуації. І повинен був зіграти d5 раніше і недооцінив силу ініціативи білих, коли я все-таки вирішив піти d5.

Крамнік грав дуже добре і покарав мене за мої неточності, отримуючи виграну позицію як раз після контролю.

У другому раунді дебют проти Ананда склався добре. Я мав невелику перевагу, на дошці зберігалась велика кількість фігур, що ще можна хотіти? І зіграв Qc3, маючи на меті отримати більшу перевагу, але так чи інакше змушений був повернути пішака.

Думаю, що навіть у позиції без фігури я міг зробити нічию, але зробив жахливу помилку ходом Kf4?, після якого ендшпіль програний. Жахливий початок мого турніру..."

Після двох раундів Магнус втратив звання "номера один" у "живому" рейтингу. Це місце він посідав з початку року. Зараз перше місце посідає Ананд, а Карлсен знаходиться на другому.

Після завершення третього раунду журналісти запитали Крамніка про пораду, яку він може дати гравцеві, який високо піднявся і несподівано сильно впав у рейтингу.

Володимир відповів дипломатично, сказавши, що це залежить від рейтингу. Якщо гравець має рейтинг 2200, то йому можна спробувати змінити рід занять. Якщо гравець має рейтинг 2800, то просто продовжувати робити те, що він успішно робить.

Було очевидно, що Крамнік натякає на Карлсена. Крамнік пояснив, що коли він був молодший, він також стикнувся з цією проблемою. Це змусило його зайнятись самоаналізом, оскільки проблема має певну причину. Як наслідок, Крамнік знайшов для себе вихід, змінив своє життя і переміг проблему.

Партія третього туру фактично була зіграна Крамніком ще до її початку, десь у кабінетній тиші. Аналіз Ананда закінчився раніше, про що свідчать показники годинника: 36 хвилин залишилось у Ананда, 1 година 15 хвилин – у Крамніка.

Володимиру вистачило рівно 15 хвилин, щоб згадати домашній аналіз та виконати його на дошці. Розуміючи неминучисть нічійної розв'язки і не бажаючи даремно витрачати сили, Ананд одразу перевів партію у нічийний слоновий ендшпіль.

У партії Широв-Карлсен був розіграний варіант Бреєра іспанської партії. На 18-му ході Широв відхилився від своєї ж партії з Барамідзе (2010 р.), Карлсен енергійно відповів, на що білі віддали фігуру за утворення ланцюжка з трьох пішаків у центрі дошки.

Позиція стала настільки заплутаною, що навіть після партії, аналізуючи з комп'ютером, неможливо поставити остаточний діагноз. Очевидно, що у цейтноті перед контролем Широв продешевив і після 41-го ходу Карлсен отримав невелику перевагу у ендшпілі, де ферзь білих протистояв двом слонам та коню чорних.

Такий тип ендшпілю надзвичайно рідко зустрічається у гросмейстерській практиці. Очевидно, що тільки чорні можуть грати на виграш.

Калсен намагався пробити захист білих протягом ще 133-х ходів. Широв зумів утримати рівновагу лише за рахунок того, що пішаки білих і чорних були розташовані на одному фланзі. Кожний невірний рух міг стати вирішальною помилкою.

Карлсен наполегливо намагався реалізувати позиційну перевагу і перевагу за часом: під кінець гри Широв мав пару хвилин проти 15 хвилин у Карлсена. Гра закінчилась завдяки правилу 50-ти ходів без взяття та рухів пішаків.

Загальна тривалість партії: майже шість годин, за цей час гравці зробили 174 ходи.

Після трьох турів Крамнік має 7 очок, п'ять очок у Ананда, два – у Широва та одне у Карлсена.

У вівторок, 12 жовтня, на турнірі буде вихідний день.

В середу, 13 жовтня, Магнус Карлсен спробує реалізувати білі фігури проти Володимира Крамніка, а Віші Ананд – проти Олексія Широва.

Читайте также:

Фитнес клубы, спортивные клубы Украины © 2010-2017.
Письменные и графические материалы защищены авторским правом законодательства Украины, использование материалов сайта возможно только при наличии гиперссылки на сайт Фитнес клубы, спортивные клубы Украины.