правовая поддержка деятельности фитнес центров и салонов красоты
Спортивные клубы Украины
Лучшие клубы
все клубыпрограммы тренировок, программа питания в подарок
Спортивные товары
Статьи

Новости

Bilbao Masters 2010. Крамнік виграє турнір

Після четвертого раунду Карлсен зазначив: "Білими проти Крамніка я намагався покращити свою гру, як це було у третьому раунді, але не зміг. Рівень моєї гри був низьким.

Я отримав задовільну позицію. Моя активність на ферзевому фланзі мала сенс тільки у поєднанні з подальшим а6. Занадто пізно я помітив, що у чорних все добре після b5.

Після розмінів ферзів позиція була приблизно рівна. Перед контролем я ще вважав, що можу грати на виграш, але це суперечило позиції. Я уникав нічийних варіантів і зрештою моя позиція стала досить складною.

Мені пощастило, що я зумів зробити нічию у складному туровому ендшпілі без пішака".

У п'ятому раунді партія Крамнік-Ананд завершилась унічию. Після свого 25-го ходу Крамнік зрозумів, що не отримав дебютної переваги і вирішив не ризикувати. Єдину пастку у кінці форсованого варіанту Ананд розгледів і уникнув, після чого на дошці залишилась пара різнокольорових слонів і нічию було швидко зафіксовано.

У партії Карлсен-Широв білі показали покращення у архангельському варіанті іспанської партії.

Нестандартним маневром білого коня, який заліз у тили чорних, Карлсен змусив Широва відволікти фігури на ферзевий фланг. На королівському фланзі білі розвинули серйозну активність.

У певний момент Карлсен міг виграти ледь не форсовано, але обрав довший шлях і ближче до контролю отримав ферзя за туру і коня. Особливістю позиції було те, що чорні, здавалось, можуть зробити фортецю.

Під час онлайну було незрозуміло, як Карлсен збирається таке вигравати? Але він виграв! Білі пішаки дійшли до шостої горизонталі, чорні фігури були скуті необхідністю захищати короля від мату, а для виграшу Карлсену необхідно було віддати ферзя за туру.

Після цієї партії він сказав: "Я підготував цікаве посилення варіанту за білих, і Широв надовго задумався. "Полонений" кінь утік на а7 і продовжив вносити безлад у сили чорних на ферзевому фланзі. Комп'ютер не дає великої переваги білим, проте мені подобалась моя позиція. У цейтноті перед контролем Широв втратив контроль над позицією і позиція стала програною, хоча і вимагала деякої роботи від мене".

У шостому турі для виграшу турніру або поділу першого місця Крамнік мав зробити нічию чорними проти Широва. Для цього він пожертвував пішака і затримав розвиток білих фігур. Через кілька ходів стало очевидним, що чорні відіграють пішака назад, вирівнюючи позицію і нічия стала очевидною.

Віші Ананд у останньому турі намагався наздогнати Крамніка. Для цього йому необхідно було обіграти Карлсена білими.

Суперники розіграли варіант з партії Широв-Карлсен з третього туру, чемпіон світу намагався покращити план Широва. Виявилось, що план білих був хибним і чорні отримали перевагу.

Проте Карлсен грав неточно і ближче до контролю складна позиція вирівнялась. У певний момент Карлсен навіть міг зафіксувати нічию за допомогою неймовірно красивої жертви ферзя.

Через кілька ходів Ананд не скористався можливістю виграти пішака, чи не захотів ризикувати, але так чи інакше обраний Анандом варіант призвів до форсованої нічиєї вічним шахом.

Крамнік виграв турнір та набрав 11 рейтингових очок.

Ананд посів друге місце і у "живому" рейтингу посідає перше місце.

Карлсен посів третє місце і втратив 9 пунктів.

Широв фінішував четвертим. 

Читайте также:

Фитнес клубы, спортивные клубы Украины © 2010-2017.
Письменные и графические материалы защищены авторским правом законодательства Украины, использование материалов сайта возможно только при наличии гиперссылки на сайт Фитнес клубы, спортивные клубы Украины.