правовая поддержка деятельности фитнес центров и салонов красоты
Спортивные клубы Украины
Лучшие клубы
все клубыпрограммы тренировок, программа питания в подарок
Спортивные товары
Статьи

Новости

Bilbao Masters 2010. Дві битви - дві нічиї

Після третього раунду Магнус Карлсен написав у своєму блозі:"У 2008 році ми грали в Більбао у старій фортеці на Плаца Нуева (Нова Площа). Цього року турнір проводиться у культурному центрі Алондіга.

У третьому раунді Ананд і Крамнік швидко зіграли у нічию, я підозрюю, що Крамнік досконально підготував цей варіант вдома.

Я грав чорними фігурами проти Олексія Широва і дуже хотів перемогти, тому обрав складний варіант іспансього захисту, який нечасто зустрічається на практиці. Широв витратив півгодини на свій наступний 17-й хід і всю подальшу гру я мав перевагу за часом.

Після серйозних ускладнень на дошці виникла нетипова позиція з невеликою перевагою чорних, де ферзь і дві тури білих протистоять ферзю і трьом легким фігурам чорних. На 40-му ході Олексій потримав свою туру на d8 (цей хід став би втратою тури), але зіграв Ra8 і я вирішив віддати ферзя за дві тури, переходячи до ендшпілю, який білим буде важко захищати.

Після гри Широв зізнався, що вважав свою позицію безнадійною. Я поступово насував пішаки королівського флангу з метою отримати об'єкт атаки, але так і не зумів розміняти свого слабкого пішака на е3, що могло б додатково ускладнити життя білим.

Після кількох розмінів у кожного з нас залишилось по одному пішаку, я продовжував атакувати Широва, але так і не знайшов рішучий план. Він захищався точно і після 50 ходової серії без розмінів нічию було оформлено відповідним чином".

У четвертому турі чемпіон світу Віші Ананд зустрічався білими з Олексієм Шировим.

Перший хід Ананда е4 здивував коментаторів, Широв відповів е6 (французький захист), що теж не менш дивно, цей початок нечасто зустрічається на такому рівні.

На 14-му ході Ананд несподівано пожертвував пішака і захопив ініціативу. На 23-му ході у білих була можливість отримати вирішальну перевагу, але для цього необхідно було виконати серію єдиних "комп'ютерних" ходів. Захищаючись, Широв "підкручував" позицію як міг, і, зрештою, змусив чемпіона помилитись на 28 ході.

Вже чорні захопили ініціативу, але Віші точно захищався і створював власні загрози, тому Широв змушений був давати вічний шах.

Магнус Карлсен мав білі фігури у партії проти Володимира Крамніка. Він обрав англійський початок, намагаючись отримати позицію, аналогічно до партії Карлсен-Крамнік (Лондон, 2009), у якій білі виграли на 42-му ході.

Звичайно, Володимир був готовий до такого розвитку подій, поступово нейтралізуючи загрози білих, він отримав деяку позиційну перевагу. Після 23-го ходу суперники розміняли ферзів і партія перейшла у ендшпіль з невеликою перевагою чорних.

Такий тип позицій дуже знайомий Крамніку, він мав можливість поступово тиснути на суперника, неквапливо відкриваючи лінії для своїх важких фігур. Карлсен не захотів пасивно захищатись, ближче до контролю помилився і втратив пішака.

Після 50-го ходу форсовано виник туровий ендшпіль із зайвим пішаком у чорних, але великими шансами білих на нічию.

Обраний Крамніком план гри на виграш не приніс результату, коментатори вказують іншу можливість, проте, не дивлячись на зовнішню простоту позиції, ендшпіль насправді складний і точний діагноз ще потрібно встановлювати.

Під кінець гри Карлсен грав дуже точно, не потрапив у жодну пастку і звів позицію до теоретичного нічийного ендшпіля "2 пішаки на 1".

До кінця турніру залишилось два тури. Попереду як і раніше Володимир Крамнік (8 очок), друге місце посідає Віші Ананд (6 очок), аутсайдери Широв (3) і Карлсен (2).

У Крамніка найбільша ймовірність виграти турнір. Навряд чи він програє завтра білими чемпіону і швидше за все зможе утриматись в останньому турі чорними проти Широва.

Віші Ананд зможе наздогнати Крамніка лише за рахунок перемоги над Карлсеном білими у останньому турі, що з огляду на попередні результати виглядає не так і фантастично.

У аутсайдерів не залишилось жодного практичного шансу наздогнати лідерів: для цього потрібно, щоб Ананд і Крамнік зіграли унічию, Карлсен виграв чорними у Ананда, а Широв виграв дві партії, одну з них чорними.

На цьому турнірі Крамнік демонструє неймовірно глибоку домашню підготовку і точну гру. Тому його перемога виглядає найбільш ймовірною.

Читайте также:

Фитнес клубы, спортивные клубы Украины © 2010-2017.
Письменные и графические материалы защищены авторским правом законодательства Украины, использование материалов сайта возможно только при наличии гиперссылки на сайт Фитнес клубы, спортивные клубы Украины.