правовая поддержка деятельности фитнес центров и салонов красоты
Спортивные клубы Украины
Лучшие клубы
все клубыпрограммы тренировок, программа питания в подарок
Спортивные товары
Статьи

Новости

39-та шахова олімпіада у Ханти-Мансійську

39-та шахова олімпіада у Ханти-Мансійську

39-та шахова олімпіада проходить у Ханти-Мансійську (Росія) з 19 вересня по 4 жовтня. Чоловічий та жіночий турніри проходять за швейцарською системою з 11 турів.

У складі кожної команди чотири основних і один запасний гравець. Ігрові дні: 21-25 вересня, 27 вересня-1 жовтня, 3 жовтня.

Усього в Олімпіаді візьмуть участь 1294 гравці з 143 країн, серед них 254 гросмейстери, 65 жіночих гросмейстерів, 159 міжнародних майстрів та 90 жіночих міжнародних майстрів. Серед гросмейстерів 34 гравці мають Ело рейтинг не менше 2700 та 83 гравці мають рейтинг від 2600 до 2699.

У чоловіків заявлено 158 команд. Україна буде представлена командою з найдосвідченіших та найсильніших гравців:

 • Василь Іванчук, Ело рейтинг 2754, олімпійський чемпіон 2004 року, переможець багатьох турнірів. Станом на 1 вересня 2010 року посідає 9-ту сходинку світового рейтингу. Легенда українських шахів, найсильніший шахіст України протягом 20 років, віце-чемпіон ФІДЕ 2002 року, чемпіон світу з бліцу 2007 року, заслужений майстер спорту України.
 • Павло Ельянов (2761), олімпійський чемпіон 2004 року, 6-та сходинка світового рейтингу. Молодий талановитий шахіст, останнім часом спостерігається швидкий впевнений підйом. Переможець Grand Prix Fide, Астрахань, 2010 року.
 • Руслан Пономарьов (2749), чемпіон ФІДЕ 2002 року, олімпійський чемпіон 2004 року, 11-та сходинка світового рейтингу. Протягом тривалого часу – один з кращих шахістів України, досвідчений, солідний позиційний гравець. На останньому турнірі 20-ї категорії у м. Дортмунд (Німеччина) впевнено посів перше місце, відзначився перемогою над екс-чемпіоном світу Володимиром Крамником.
 • Захар Єфименко (2683), сильний гросмейстер, чемпіон України 2006 року, 53-тя сходинка світового рейтингу.
 • Олександр Мойсеєнко (2658), 83-тя сходинка світового рейтингу.

Середній рейтинг нашої команди 2721, друге місце серед усіх команд за середнім рейтингом.

Найсильнішою командою Олімпіади є Росія-1:

 • Володимир Крамнік (2780), екс-чемпіон світу з шахів, 5-те місце світового рейтингу;
 • Олександр Грищук (2760), переможець Олімпіад 2000 та 2002 років, 7-ме місце світового рейтингу;
 • Петро Свідлер (2731), п’ятиразовий олімпійський чемпіон, 17-те місце світового рейтингу;
 • Сергій Карякін (2747), олімпійський чемпіон у складі збірної України 2004 р., 14-те місце світового рейтингу;
 • Володимир Малахов (2725), переможець багатьох міжнародних турнірів, чемпіон Росії 2006 року, 20-те місце світового рейтингу.

Середній рейтинг команди: 2749.

Інші фаворити змагань:

 • Китай (Ван Хао, Ван Юе, Бу Сянчжи),
 • Росія-2 (Непомнящий, Вітюгов, Томашевський),
 • Угорщина (Леко, Алмаши, Полгар),
 • Вірменія (Аронян, Акопян, Саргісян),
 • Азербайджан (Мамед’яров, Раджабов),
 • Болгарія (Топалов, Чепарінов),
 • США (Накамура, Камський, Оніщук),
 • Ізраїль (Гельфанд, Сутовський),
 • Англія (Адамс, Шорт).

Відзначимо кілька цікавих гравців. У команді Угорщини за чоловіків гратиме Юдит Полгар (2682), найсильніша жінка-шахіст усіх часів, яка може скласти конкуренцію будь-якому чоловіку.

За команду Вірменії гратиме «щасливчик» Левон Аронян (2783), 4-е місце світового рейтингу, переможець серії Гран Прі ФІДЕ.

У команді Азербайджану відсутній постійний гравець Вугар Гашимов, проте залишились невгамовний Шахріяр Мамед’яров (2756) та азартний Теймур Раджабов (2748).

Команду Болгарії очолює екс-чемпіон світу Веселін Топалов (2803), друге місце світового рейтингу, найсильніший шахіст олімпіади. Безкомпромісний боєць, тактик і взагалі неймовірно складний суперник для будь-якого супергросмейстера. Разом з ним у команді присутній Іван Чепарінов (2661), автор «дебютних бомб» та секундант Топалова на різних міжнародних змаганнях.

Команду США очолюють Хікару Накамура (2733) та Гата Камський (2705), чемпіон та екс-чемпіон США. Крім того, Накамура відомий своїми бійцівськими якостями, чемпіон світу з бліцу. Камський – неодноразовий учасник матчів за світову шахову корону.

За команду Ізраїля гратиме Борис Гельфанд (2751), шаховий академік, переможець багатьох турнірів, переможець Кубка світу 2009 року.

У команді Англії бачимо Майкла Адамса (2728) та Найджела Шорта (2690). Обидва гравці є найсильнішими англійськими гросмейстерами протягом тривалого часу, Шорт – учасник претендентського матчу з Гарі Каспаровим (2003 рік).

Команду Норвегії очолить Магнус Карлсен (2826), номер 1 у світовому рейтингу, переможець кількох останніх найсильніших турнірів.

Загалом Олімпіада зібрала майже усіх елітних та просто сильних гросмейстерів з рейтингом 2600 і вище. Не братиме участі у Олімпіаді індієць Вішванатан Ананд (2800), чемпіон світу 2010 року.

Повністю відсутня чоловіча команда Румунії. Це пов'язують із суперечками всередині румунської шахової федерації та її матеріальним становищем, в зв'язку з чим команда взагалі відмовилась їхати на Олімпіаду.

Загалом очікується безкомпромісна боротьба за перше місце, оскільки, не дивлячись на наявність фаворитів, важко прогнозувати переможця.

Звичайно Росія-1 намагатиметься перемогти на власному полі, тим більше, що у списку команд є Росія-2 та Росія-3, які швидше за все «допомагатимуть» співвітчизникам.

Команда України має непогані шанси посісти призові місця. Склад команди сильний, особливо відзначимо Іванчука, Ельянова та Пономарьова, досвідчених шахістів, які при бажанні можуть показати впевнену гру та стабільний результат.

Великі шанси зайняти призові місця мають команди Китаю, Вірменії та Азербайджану. Всі три команди мають у складі гравців з високими бійцівськими якостями, з великим досвідом подібних змагань.

Виникають сумніви відносно команд Болгарії та Ізраїлю. Маючи по одному дуже сильному гравцю, команді в цілому може не вистачити досвіду та сили, щоб претендувати на 1-3 місце.

Відносно команди США можна сказати, що, попри брак рейтингу, команда може показати вражаючий результат, як це ми вже спостерігали на минулих Олімпіадах.

У жінок заявлено 119 команд. За Україну гратимуть: мг Катерина Лагно (2539), мг Наталія Жукова (2499), мм Анна Ушеніна (2466), мф Інна Гапоненко (2469) та мф Марія Музичук (2464).

Усі шахістки мають відповідний досвід міжнародних змагань, брали участь у попередніх Олімпіадах. Серйозну конкуренцію нашим шахісткам складатимуть команди Росії, Китаю, Грузії, США, Вірменії, Індії та Польщі.

Спрогнозувати фінальний розподіл місць дуже складно. Усі перераховані команди мають непогані шанси посісти призові місця.

Особливо відзначимо команду Росія-1, у яку входить чемпіонка світу Олександра Костенюк (2524), чемпіонка Росії Аліса Галлямова (2482), сестри Косінцеви, Тетяна (2573) та Надія (2565), Валентина Гуніна (2465). У такому складі Росія-1 має усі шанси посісти перше місце.

Команду Китаю очолює 16-річна Хоу Іфань (2578), шаховий вундеркінд, віце-чемпіонка світу.

У команді Грузії на першій дошці гратиме Нана Дзагнідзе (2534), міжнародний гросмейстер, призер низки сильних жіночих турнірів. Цього разу у команді Грузії не грає Майя Чібурданідзе, багаторазова чемпіонка світу. Одне з пояснень цьому – втома від гри у шахи протягом 40 років.

У складі команди Індії відсутня Хампі Конеру (2593), друге місце жіночого світового рейтингу.

Побажаємо успіху українським командам на шляху до перемоги в Олімпіаді!

Слідкуйте за подіями Шахової Олімпіади на нашому сайті!

Довідка. Ханти-Мансійськ – невелике місто на березі річки Іртиш (Сибір, Росія). Є центром лижного спорту світового значення. Кілька років поспіль приймав етапи Кубка Світу з біатлону та літнього біатлону. У листопаді-грудні 2009 року у Ханти-Мансійську проводився Кубок Світу ФІДЕ. 

На нашому сайті ви можете знайти секцію шахів або шаховий клуб у вашому місті в розділі Спортивні секції.

Читайте также:

Фитнес клубы, спортивные клубы Украины © 2010-2017.
Письменные и графические материалы защищены авторским правом законодательства Украины, использование материалов сайта возможно только при наличии гиперссылки на сайт Фитнес клубы, спортивные клубы Украины.